Критерии за оценка

I. Група
Оценка на административно съответствие
Критерий Води до отхвърляне
1.
Проектното предложение е подадено в срок и по реда, определен от УО.
Да
2.
Текстът на проектното предложение е на български език (на кирилица) с изключение на т. 1. полета „Наименование на проектното предложение на английски език“ и „Кратко описание на проектното предложение на английски език“, които следва да са попълнени на английски език, и всички полета във формуляра за кандидатстване са попълнени коректно.
Да
3.
Кандидатът е представил всички документи, които се изискват от УО за целите на кандидатстването.
Да
4.
Прикачените документи са подписани в съответствие с Раздел 23 от насоките за кандидатстване.
Да
II. Група
Оценка на допустимост
Критерий Води до отхвърляне
1.
Кандидатът е община, която има сключено допълнително споразумение към ДБФП или друго споразумение, уреждащо разделяне на фази на проект, чието изпълнение е стартирало с финансиране по ОПОС 2007-2013 г.
Да
2.
Oбщата стойност на проектa („първа фаза“ и на „втора фаза“) възлиза на не по-малко от 5 милиона евро.
Да
3.
Проектът не е бил избран от държавата-членка за финансиране през програмен период 2000—2006 г.
Да
4.
Кандидатът е потвърдил, че проектът „втора фаза“ не е обект на финансиране от друг проект, програма или схема, финансирана от публични средства, средства от националния бюджет и/или бюджета на Европейския съюз.
Да
5.
Дейностите, включени във втората фаза на проекта, за които се иска финансиране, са допустими съгласно: 5.1. Приоритетна ос 1 на ОПОС 2014-2020 г.; 5.2. Процедурата; 5.3. Допълнителното споразумение към ДБФП или другото споразумение, уреждащо разделянето на проекта на фази.
Да
6.
Кандидатът е включил в проектното предложение всички задължителни дейности, които се изискват от УО.
Да
7.
В проектното предложение са включени всички приложими индикатори, съгласно Раздел 7 от насоките за кандидатстване.
Да
8.
Териториалният обхват за изпълнение на проектното предложение е в съответствие с посочения в Раздел 5 от насоките за кандидатстване.
Да
9.
Срокът за изпълнение на проекта „втора фаза“ е съобразен с максималния срок, указан в Раздел 18 от насоките за кандидатстване.
Да
III. Група


Оценка на качеството
Критерий Води до отхвърляне
1.
Проектът допринася за постигането на специфична цел 1 „Опазване и подобряване състоянието на водните ресурси“ на приоритетна ос 1 на ОПОС 2014-2020 г.
Да
2.
Проектът „първа фаза“ и проектът „втора фаза“ са ясно определени от материална и финансова гледна точка.
Да
3.
В проекта „втора фаза“ е запазена първоначалната обща цел на проекта.
Да
4.
Предвидените дейности във втора фаза на проекта: 4.1. са ясно описани; 4.2. обвързани са с целите на първа фаза на проектното предложение; 4.3. водят до постигане на заложените целеви стойности на индикаторите по настоящата процедурата.
Да
5.
Дейностите по проекта и отпуснатите финансови средства са били включени като допустими разходи в проекта „първа фаза“, но не са били възстановявани от ОПОС 2007 - 2013 г.
Да
6.
Задължителните дейности по информация и комуникация (публичност и визуализация), заложени в проектното предложение, предвиждат като минимум изискванията, посочени в Раздел 13 от насоките за кандидатстване.
Да
7.
Исканото финансиране се отнася само за допустими разходи и е в указаните в насоките за кандидатстване граници и съгласно резултатите от анализа разходи-ползи
Да
8.
Бюджетът на проектното предложение е попълнен съгласно изискванията и указанията, посочени в Раздел 14 от насоките за кандидатстване.
Да
9.
Графикът за изпълнение на проекта „втора фаза“ е съобразен с крайния срок за приключване на проекта.
Да
10.
Предвиден е екип за управление, чиято организационна структура ясно демонстрира разделение на функциите в екипа и надеждни механизми за контрол.
Да
11.
Предвидени са мерки, които да осигурят бъдещата експлоатация на изградената инфраструктура след приключване на проекта „втора фаза“.
Да
12.
Проектът демонстрира съответствие с хоризонталните принципи на ЕС, посочени в Раздел 17 от насоките за кандидатстване.
Да
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.